Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku w Szkole w Orawce
Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku w Szkole w Orawce
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w projekcie – Patriota/Patriotka XXI wieku. Do projektu zgłosiło się 160 szkół z całej Polski.
Obchody Dnia Patrioty i Patriotki XXI w Szkole Podstawowej w Orawce zostały połączone
z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada.
Pod koniec października w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z posłem Edwardem Siarką, co było jednym z punktów programu Dnia Patrioty/Patriotki. Pan Siarka w praktyczny sposób opowiedział o pracy posła i zaangażowaniu na rzecz Orawy.
W każdej klasie zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze związane z tematyką patriotyzmu. Poza tym każda klasa miała do wykonania określone zadania:
– uczniowie przedszkola i zerówki wykonali godło Polski dowolną techniką,
– klasy I – III wzięły udział w konkursie plastycznym „Kwiaty dla mojej Ojczyzny”,
– klasy IV – VI zajęły się robieniem kotylionów,
– klasy VII i klasy gimnazjalne przygotowały prezentacje, plakaty i film na temat zasłużonych osób dla Orawy.
16 listopada odbył się finał!
Na początku akademii wystąpili uczniowie przedszkola i zerówki, następnie swój program artystyczny przedstawili uczniowie klasy V. W drugiej części odbyła się lekcja patriotyzmu: W jaki sposób dziś można być patriotą? Pod koniec uczniowie obejrzeli prezentacje i film
o lokalnych patriotach z Orawy, stworzone przez uczniów Gimnazjum i 7 klasy w ramach projektu. Na sam koniec odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Ogrom pracy, ale udało się!
Do następnego razu!
Fotogaleria z Dnia Patrioty i Patriotki
Organizatorki:
Bogumiła Spytkowska
Arleta Piecusiak
Monika Pieróg
